Badanie piersi, czyli mammografia

mammografia

Przychodzi taki czas, kiedy to kobieta kończy czterdziesty rok życia. W tym wieku trzeba już lepiej zadbać o swoje zdrowie. Chodzi tu przede wszystkim o wykonywanie kontrolnych badań nie jak wcześniej raz na pięć lat, tylko co roku. To właśnie po trzydziestym roku życia wzrasta zagrożenie spowodowane nowotworem. Kobiety szczególnie odczuwają nowotwór piersi, który przy odpowiednio szybkim wykryciu pozwala na wyleczenie i to bez konieczności amputacji piersi. Mammografia to jedna z tych bezinwazyjnych metod badania piersi, którą lekarz wykonuje odpowiednim urządzeniem za pomocą  silnych promieni rentgenowskich.

Kobiety mają obawy

 W taki sposób o wiele łatwiej jest wykryć nowotwór i to wszystko dzięki czemu, że kobiety coraz chętniej korzystają z badań profilaktycznych. Niektóre guzki wykryte podczas takiej określonej diagnozy nie stanowią większego zagrożenia. Inaczej jednak sytuacja wygląda w przypadku torbieli. Takie zmiany są zupełnie inne, ponieważ wokół guzka zbiera się dodatkowo płyn, który już sam w sobie nie jest dobrą informacją dla kobiety. Niektóre kobiety spożywają regularnie hormony, dlatego u nich na zdjęciu rtg obraz może wyglądać zupełnie inaczej i z początku może to świadczyć o problemie z nowotworem. W takich przypadkach przejaśnienia są jednak efektem brania hormonów, a nie skutkiem oddziaływania raka na ciało człowieka. Dzisiaj badania usg Warszawa wykonuje się także dla młodych kobiet. Można powiedzieć, że jest kolejne badanie bezinwazyjne, które w tym przypadku o wiele lepiej zdefiniuje czy kobieta jest chora na nowotwór, czy też nie. Młode dziewczyny nie powinny korzystać z promieni rentgenowskich, ponieważ jeszcze nie zdążyły zostać matkami. Jeśli lekarz stwierdzi, że dla dobra kobiety lepiej nie używać badania rtg, to wtedy najlepszym zamiennikiem jest ultrasonograf. Badanie tego typu nie jest szkodliwe, nawet dla młodych matek. Niektóre kobiety po prostu boją się promieniowania rentgenowskiego, bardzo często ich argumentem jest to, że promieniowanie tego typu trafia bezpośrednio do ciała. Nie do końca tak jest, ponieważ promienie wchodzą do ciała, ale tylko w znikomym procencie, a ich ilość nie jest w stanie w żaden sposób zagrozić naszemu zdrowiu.

Lekarz sam nam powie co zrobić

 Warto więc mimo wszystko zapytać lekarza, jakie badanie on rekomenduje. Specjaliści lekarze starają się pomóc nam przejść przez te wszystkie badania, ale z drugiej strony mamy do czynienia z diagnozami bezinwazyjnymi, dlatego też nie powinniśmy się tym martwić. Dzisiaj badanie usg Warszawa to przede wszystkim szansa na szybsze wykrycie nowotworu. Pamiętajmy, że co roku wiele kobiet umiera właśnie na raka piersi i właśnie dlatego powinniśmy dzisiaj zachęcać panie do diagnostyki. Wszystkie urządzenia diagnostyczne muszą przejść określoną kontrolę GIS. Tylko w taki sposób można otrzymać legalne potwierdzenie braku szkodliwości podczas pracy sprzętu. Badanie usg Warszawa to przede wszystkim duża oszczędność czasu i właściwa lokalizacja. To właśnie tam będziemy mogli wykonać odpowiedni rodzaj diagnostyki i to w dowolnym przypadku.

PODZIEL SIĘ: