Oddychaj spokojnie i… świeżo!

Oddychaj spokojnie i... świeżo
Diana Polekhina z Unsplash

Zmagasz się z problemem nieprzyjemnego zapachu z ust? Nie wiesz, co jest jego przyczyną? Zachodzisz w głowę, jak pozbyć się go raz na zawsze? Przykry zapach z ust przeszkadza w codziennym życiu, zwłaszcza jeżeli każdego dnia mamy kontakt z drugą osobą. Halitoza – bo tak określany jest problem nieprzyjemnego zapachu z ust – powoduje, że maleje nasza pewność siebie, zazwyczaj wtedy też ograniczamy kontakty towarzyskie. Co tu dużo mówić – przykry zapach z ust utrudnia życie.

Co jest przyczyną halitozy?

Najczęstszą przyczyną nieprzyjemnego zapachu z ust jest po prostu nieodpowiednia higiena jamy ustnej. Zbyt rzadkie, niedokładne szczotkowanie zębów sprawia, że resztki jedzenie pozostają między zębami i tam się psują – stąd biorą się bakterie w jamie ustnej. Wiedziałeś, że szczotkuje się nie tylko zęby? Powinniśmy szczotkować również język, żeby zapobiec powstawaniu na nim białej narośli – również idealnego środowiska dla rozprzestrzeniania się bakterii.

Przyczyną halitozy jest również nadużywanie papierosów i alkoholu. Te używki wstrzymują produkcję śliny, która zmywa szkodliwe substancje z zębów. Warto zauważyć, że brzydki zapach z ust intensywniejszy jest z rana, bo w nocy, w trakcie snu nasz organizm nie produkuj takiej ilości śliny, jak za dnia. A zatem wyrzuć ze swojego życia wszystko to, co hamuje wydzielania śliny.

Kamień nazębny, próchnica, zapalenie dziąseł – jeżeli masz nieprzyjemny oddech, sprawdź czy któreś z wymienionych Cię nie dotyczy. W tym celu najlepiej udać się na konsultacje do dentysty.

Jak pozbyć się przykrego zapachu z ust?

Najważniejsza w walce z halitozą jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Żadne gumy do żucia, dropsy czy inne produkty tego typu nie pomogą nam, jeśli nie skupimy się na tym, co najważniejsze – szczotkowaniu zębów. Mycie zębów powinno odbywać się po każdym posiłku! Jak szczotkować zęby, aby przyniosło ono zamierzone efekty? Okrężnymi ruchami przez trzy minuty, po każdym posiłku. Aby efekt był satysfakcjonujący szczotkowanie należy dopełniać używając płynu do płukania jamy ustnej. Jakością i skutecznością wyróżniają się płyny firmy Listerine (https://www.listerine.pl/products?field_product_symptom_tid%5B%5D=50). To sprawdzone produkty do pielęgnacji jamy ustnej, cieszące się dobrą sława na rynku i sympatią konsumentów. Płyn do płukania jamy ustnej pozwoli zachować nam na dłużej białe i zdrowe zęby, zapewni również zdrowe dziąsła. Nie tylko usuwa kamień nazębny, ale także zapobiega jego ponownemu powstawaniu. To wszystko powoduje, że… nieprzyjemny oddech znika na stałe! A o to przecież chodzi, prawda?

Tekst partnera

PODZIEL SIĘ: