Wpływ zielonej herbaty na organizm człowieka

Zielona herbata to jeden z najzdrowszych napojów na świecie. Swoje szczególne właściwości zawdzięcza unikalnemu składowi. Napar ten (oczywiście prawidłowo przyrządzony z mieszanki dobrej jakości) zawiera różnego rodzaju witaminy ( A, C, E, K, D, i inne z grupy B), sole mineralne, minerały (jak wapń, magnez, cynk, żelazo, fluor etc..), ale przede wszystkim – katechiny. Antyoksydanty te odpowiadają za korzystny wpływ zielonej herbaty na zdrowie i urodę człowieka. Naukowcy udowodnili, że spożywanie od 3 – 4 filiżanek naparu dziennie obniża ryzyko wystąpienia nowotworów (np. raka płuc, żołądka, piersi czy prostaty), chorób układu sercowo – naczyniowego (jak miażdżyca, udar).

Zbawienny wpływ herbaty zielonej na zdrowie.

Ponad to łagodzi bóle stawów, może stanowić element profilaktyki wzmacniając kości i chroniąc przed osteoporozą, a także wzmacniać układ odpornościowy (zwiększając aktywność limfocytów T), czy chronić przed rozwojem alergii. Zielona herbata doskonale wpływa również na układ trawienny, przyspiesza metabolizm, reguluje pracę wątroby i nerek, ułatwia usuwanie toksyn z organizmu. W związku z tymi właściwościami może stanowić uzupełnienie kuracji odchudzającej (należy jednak pamiętać, że nie zastąpi racjonalnej diety i ćwiczeń). Poza tym zielona herbata jest wskazana dla osób, którym wysiłek intelektualny nie jest obcy. Doskonale ożywia bowiem nie tylko ciało, ale i umysł, wpływa korzystnie na możliwości, ale też samopoczucie osób pracujących „głową”.

 Herbata   pomocna dla skóry.

Zielona herbata pomaga również dłużej cieszyć się młodą, jędrną skórą (z uwagi na zwalczanie wolnych rodników odpowiadających również na starzenie się skóry), zwalczać wypryski i trądzik a także skłonności do łojotoku. Niestety – napar ten nie jest zalecany dla każdego. Jego spożycie powinny ograniczyć w szczególności kobiety w ciąży (z uwagi na wysoką zawartość kofeiny), ale też osoby ze skłonnościami do anemii (nadmierna ilość herbaty może wypłukiwać żelazo z organizmu). Również osobom starszym nie zaleca się zbyt dużej porcji naparu, aby uniknąć obciążenia nerek.

PODZIEL SIĘ: