Co pić o poranku?

Co pić o poranku

Dla wielu osób herbata stanowi nieodzowny element porannego rytuału. Trzeba jednak pamiętać, że wśród herbat wyróżnia się wiele rodzajów i nie jest to tylko klasyczna czarna. Coraz większą popularnością cieszy się herbata zielona znana głównie ze swoich właściwości odchudzających. Jednak w kontekście poranka na szczególną uwagę zasługuje inny napar.

Herbata z samego rana

W przypadku porannegonapoju oprócz walorów smakowych znaczenie ma również działanie. To, co pijemy, ma nas obudzić i dać nam energię do rozpoczęcia dnia. I w tej roli świetnie sprawdza się yerba, czyli napar przyrządzany z ostrokrzewu paragwajskiego. Co prawda nie jest uwzględniany w klasycznym podziale herbat, który odnosi się tylko do naparów z roślin należących do rodzaju kamelia, ale zwyczajowo określany jest jako herbata, podobnie jak napary ziołowe. Susz ostrokrzewu paragwajskiego stanowi prawdziwe bogactwo składników aktywnych i odżywczych, dzięki czemu wykazuje szereg właściwości zdrowotnych. Nie tylko pobudza organizm, ale również likwiduje oznaki zmęczenia i poprawia koncentrację. Korzystnie wpływa na układ odpornościowy oraz układ pokarmowy, regulując trawienie. Dodatkowo wspomaga usuwanie toksyn i poprawia jędrność skóry.

Kawa czy herbata?

Mała czarna słynie ze swojego błyskawicznego działania. Kofeina jest łatwo przyswajalna, dzięki czemu efekty są odczuwalne już po kilku minutach. Jednak kawa w nadmiernych ilościach może wywoływać rozdrażnienie. Jej picie nie jest zalecane osobom z chorobą wrzodową i nadciśnieniem. Dobra informacja dla kawoszy jest taka, że spożywana w ilości nieprzekraczającej trzech filiżanek na dzień u osób zdrowych nie wywołuje przykrych efektów ubocznych. Yerba mate cechuje niższa zawartość kofeiny, ale towarzyszą jej inne substancje pobudzające, przez co pobudzenie wcale nie jest słabsze niż w przypadku kawy.
Oba napoje mają swoich oddanych i wiernych zwolenników. Jednak w kontekście dbania o zdrowie zwycięża zielony napar, który pełen jest bioaktywnych składników, takich jak witaminy, minerały czy przeciwutleniacze. Dzięki tak bogatemu składowi wykazuje korzystne działanie na cały organizm.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Zielona herbata 2021