Zielone ukojenie dla zmęczonych oczu

Coraz więcej osób posiada pracę, która wymaga wielu godzin spędzonych przy monitorze komputera. Dodatkowo sztuczne oświetlenie i klimatyzacja, tak typowe dla warunków biurowych, to ogromne obciążenie dla naszych oczu.
Zaczerwienienie, pieczenie, łzawienie lub ciemne podkówki pod oczami, to typowe oznaki przemęczenia i stresu. Nie wszystkie można ukryć pod makijażem, a stosowanie specjalnych kropli do oczu, nie powinno trwać dłużej niż 2 tygodnie. Istnieje jednak skuteczny sposób na niwelowanie przykrych dolegliwości wynikających z przemęczenia oczu. Okłady z zielonej herbaty (lub innej, pod warunkiem jednak, że nie jest dodatkowo aromatyzowana), potrafią działać równie skutecznie jak specyfiki z drogerii lub apteki. Zdecydowaną zaletą okładów jest ich niski koszt i możliwość wykonywania nawet dwa razy dziennie, bez szkody dla zdrowia oczu.
Przygotowanie zbawiennego specyfiku jest dziecinnie proste. Należy przygotować esencję z kilku torebek zielonej herbaty (lub jeżeli posiadamy wersję liściastą, zalewając większą niż zwykle ich porcję). W tak przygotowanym naparze nasączamy waciki kosmetyczne, które po ostudzeniu kładziemy na zamknięte powieki. Cały „zabieg” trzeba wykonywać przez około 15-20 minut.
Wykonując okłady na powieki z zielonej herbaty, warto jest także wykorzystać ten czas robiąc coś dla urody, np. nakładając na twarz ulubioną maseczkę. Dodając do tego muzykę relaksacyjną, a także wygodną poduszkę pod głowę, można zafundować sobie przyjemny odpoczynek, po długim i męczącym dniu.

PODZIEL SIĘ: