Czy zielona herbata wspomaga odchudzanie?

Czy zielona herbata wspomaga odchudzanie
Huha Inc z Unsplash

Zielona herbata jest znana ze swoich cennych właściwości. Czy zielona herbata wspomaga odchudzanie?

Zielona herbata

Nie od dziś wiadomo, że picie herbaty korzystnie wpływa na pracę naszego organizmu. Wśród wielu rodzajów tego napoju wyróżniamy herbatę zieloną. Taki napar przyrządza się z liści herbaty chińskiej. W Azji to bardzo znany i lubiany napój. W naszym kraju także cieszy się on dużą popularnością, Zielona herbata zawiera więcej kofeiny niż kawa, przez co jest częstym zamiennikiem u miłośników kawy. Jej picie zaspokaja pragnienie i wspomaga nasze trawienie. Jej działanie zależy od sposobu parzenia. Herbata może działać uspokajająco lub pobudzająco.

Czy zielona herbata wspomaga odchudzanie?

Naukowcy wciąż spierają się w kwestii, czy zielona herbata wspomaga odchudzanie czy też nie. Wykazano, że zielona herbata pozytywni wpływa na ludzkie zdrowie. Według Japończyków, dzienne wypijanie około 10 filiżanek tego płynu wydłuża życie nawet o 3 lata. Najlepsza jest oczywiście herbata w postaci ususzonych liści. Co najważniejsze, można zaparzać ją ponownie, wtedy dostarczy organizmowi więcej składników mineralnych. Zielony napar wspomaga pracę układu trawiennego, przez co jest dodatkiem wielu suplementów diety. Może przyspieszyć pracę materii, ale na pewno nie spowoduje utraty wagi, dlatego nie powinna być traktowana jako środek na odchudzanie. Przy wykonywaniu ćwiczeń fizycznych pomoże nam spalić tłuszcz. Nie oznacza to jednak, że należy wypijać jej duże ilości. Herbata ma właściwości oczyszczające i przeciwutleniające, ale powinniśmy stosować ją świadomie. Osoby mające problemy ze zbyt częstym wypróżnianiem się, powinny unikać częstego picia zielonej herbaty. Zastąpienie dotychczasowych napojów tym aromatycznym naparem z pewnością wpłynie pozytywnie na stan naszego organizmu.

Zamiast słodkich soków i gazowanych napojów przygotujmy filiżankę zielonej herbaty. Ograniczenie cukrów może pomóc w utracie zbędnych kilogramów. Dodatkowe picie zielonej herbaty na pewno nie zaszkodzi, a jeśli ma przynieść nam korzyści zdrowotne i urodowe, to tym bardziej warto to praktykować.

PODZIEL SIĘ: