Kosmetyki z zieloną herbatą

Kojarzona jest przede wszystkim z aromatycznym naparem o charakterystycznym posmaku. Jednak zielona herbata, to także doskonały składnik wielu kosmetyków. Jej wyjątkowe właściwości zostały docenione zarówno przez producentów kosmetyków, jak i liczne gabinety SPA.
W krajach azjatyckich, zielona herbata uważana jest za źródło zdrowia, urody i młodości. Nic więc dziwnego, że od dawna gości we wschodniej kulturze, a od pewnego czasu podbija serca i podniebienia także Europejczyków. Wyjątkowe właściwości tej herbaty, czynią ją także doskonałym składnikiem wielu kosmetyków, zarówno pielęgnacyjnych, jak i „do zadań specjalnych”.
Zielona herbata, to wyjątkowo bogate źródło: polifenolii, kofeiny, żelaza, wapnia, potasu, taniny, a także witamin A, C, B, E i K. Nie trzeba więc nikomu tłumaczyć, z jakiego powodu tak szybko stała cenionym składnikiem wielu kosmetyków, jak również licznych zabiegów kosmetycznych, wykonywanych w profesjonalnych gabinetach.
Jak działa zielona herbata? Przede wszystkim, należy do grupy tzw. naturalnych antyoksydantów, czyli skutecznej broni przeciwko wolnym rodnikom. Zawarte w niej katechiny i fenolokwasy skutecznie eliminują reaktywne formy tlenu, a także wszelkiego typu rodniki. Stosowanie kosmetyków zawierających wyciągi z liści zielonej herbaty, pozwalają opóźnić procesy starzenia się skóry.
Okazuje się także, że unikatowa kompozycja kofeiny, taniny i polifenoli, to skuteczna ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV. Co więcej, zielona herbata zapewnia optymalny poziom nawilżania skóry, a także lepszą barierę ochronną przed oddziaływaniem na skórę, wszelkiego typu zanieczyszczeń środowiska.
Picie zielonej herbaty pozwala przyspieszyć proces przemiany materii. Właściwości te wykorzystano w różnego typu preparatach, służących poprawie kondycji skóry, redukcji nadwagi oraz cellulitu. Regularne stosowanie kremów, balsamów i innych preparatów, pozwala na uzyskanie szybkich efektów, w dość krótkim czasie.

PODZIEL SIĘ: