Korzyści stosowania olejku arganowego

Korzyści stosowania olejku arganowego
Crystalweed cannabis z Unsplash

Olejek arganowy to jeden z fajniejszych olejków, jakie dała nam natura. Pozyskiwany jest z owoców arganii, jest w 100% produktem naturalnym i zawiera unikalną kompozycję kwasów tłuszczowych: NNKT omega- 3, omega- 6 i omega- 9. To właśnie dzięki tym cudownym właściwościowym olejek arganowy tak chętnie wykorzystywany jest w kosmetyce. Świetnie sprawdza się jako olejek do ciała, do skóry suchej, podrażnionej, atopowej. Olejek arganowy można  używać do masażu, zamiast kremu do rąk (genialnie sprawdza się zimą) albo na przesuszone włosy. Olejek arganowy jest także często wykorzystywany przez kosmetyczki do nawilżenia skóry twarzy po zabiegach kosmetycznych. Warto zwrócić na niego uwagę chcąc odżywić skórę, paznokcie, włosy. Jednak sam w sobie olejek arganowy może być dla niektórych problematyczny do stosowania, bo jest bardzo tłusty i może pozostawiać ślad na ubraniach czy pościeli. Ze względu na swoją konsystencję niektóre osoby rezygnują z jego stosowania, szkoda, bo żaden inny olejek nie ma w sobie, aż tyle cennych składników.

Jeśli chcesz mieć odżywioną, gładką, jędrną skórę, a do tego piękne włosy używaj olejku arganowego lub kosmetyków, które w składzie taki olejek mają. Doskonałą alternatywą będzie regularne stosowanie Le Petit Marseillais Pielęgnujący Olejek pod prysznic Olejek Arganowy i Kwiat Pomarańczy (http://www.le-petit-marseillais.pl/zele-pod-prysznic/le-petit-marseillais-pielegnujacy-olejek-pod-prysznic-olejek-arganowy-i-kwiat). To połączenie olejku arganowego i kwiatu pomarańczy doskonale oczyszcza, regeneruje i odżywia skórę. Olejek do mycia, który zawiera w swoim składzie i olejek arganowy, i kwiat pomarańczy musi być unikalny! Wystarczy raz go spróbować, by się o tym przekonać.

Olejki pod prysznic – korzyści:

– delikatnie ale bardzo konkretnie nawilżają skórę, a efekt nawilżenia utrzymuje się długo

– koją i regenerują skórę skłonną do podrażnień

– poprawiają elastyczność skóry

– wpływają pozytywnie na skórę dojrzałą, pomagają ujędrnić skórę

– nadają skórze świeżość i nie przesuszają jej

– uzupełniają niedobory witamin i lipidów w skórze, dzięki czemu poprawiają jej wygląd

– dobrze się rozprowadzają i pięknie pachną

– tworzą na skórze warstwę ochronną, dzięki czemu nie musimy po kąpieli używać balsamu

To tylko niektóre z korzyści dla naszej skóry jakie dają nam olejki. Warto sprawdzać składy kosmetyków i wybierać te, które mają jak najwięcej składników naturalnych. Jeśli natomiast nie lubimy stosować olejków w formie koncentratów uzupełniajmy niedobory witamin w skórze stosując regularnie żele pod prysznic z dodatkiem olejków. Takie produkty znajdziemy wśród produktów firmy Le Petit Marseillais.

Tekst partnera

PODZIEL SIĘ: