Zalety soczewek kontaktowych Acuvue

Zalety soczewek kontaktowych Acuvue
Jeremy Bezanger z Unsplash

Obecnie coraz większe grono pacjentów z problemami wzroku zaczyna przekonywać się do soczewek kontaktowych, które stanowią idealną alternatywę dla tradycyjnych okularów. Posiadają bowiem liczne atuty, które w porównaniu z zaletami okularów są znacznie korzystniejsze, nie tylko pod względem korekcji wady, ale i innych właściwości obejmujących pielęgnację oczu. Rynek proponuje bardzo rozbudowana ofertę w tym zakresie. Warto skupić się jednak na jednym z liderów tej branży i poznać zalety soczewek kontaktowych Acuvue. 

Wspomniane szkła stanowią markowy produkt, któremu można zaufać. Dzięki nim uzyskuje się komfort podczas całego dnia. Narząd wzroku jest niezwykle delikatny, dlatego tak ważne jest, by alternatywa w postaci soczewek przynosiła same korzyści, a nie powodowała dodatkowych problemów. Przede wszystkim zdrowie. Omawiane rozwiązanie gwarantuje wyraźne widzenie oraz bezpieczeństwo oczu dzięki zastosowanym innowacyjnym technologiom. Oczy pozostają nawilżone, ponieważ mają zapewniony odpowiedni film nawilżający, dzięki czemu wielogodzinna praca przy komputerze, a nawet przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych lub ogrzewanych nie wpływa negatywnie na kondycję oczu. W zależności od osobistych preferencji można zdecydować się na soczewki dwutygodniowe lub jednodniowe. Należy wspomnieć, że przepuszczają one tlen, są wykonane z materiału hydrożelowego i pozwalają oddychać oczom tak, jak robią to wszystkie inne komórki organizmu. Dobrą informacją dla alergików jest możliwość stosowania u nich soczewek, ponieważ zapobiegają podrażnieniom oczu spowodowanym przez pyłki, kurz i inne alergeny podrażniające narząd wzroku.  Soczewki eliminują zaczerwienienie, które pojawia się także przy nadmiernym promieniowaniu słonecznym.

Blokują bowiem promieniowanie UVB w ponad 98 procent, jak i UVA w 85 procent. Różnią się one od okularów tym, że nie dopuszczają promieni słońca do oczu. W przypadku okularów przedostają się one z boku, powodując tym samym liczne szkody. Omawiane soczewki kontaktowe wyróżniają się ich bardzo cienką budową, dzięki czemu nie są odczuwalne podczas noszenia, a ich wytrzymałość zapewnia prostotę nakładania i zdejmowania szkieł. Sporym atutem szkieł jest możliwość wyeliminowania wielu wad, nie tylko krótko- i dalekowzroczności, ale również astygmatyzmu i prezbiopii. Nieodzowną zaletą jest ponadto opcja soczewek akcentujących, które nawilżają i dbają o oczy, jednocześnie uwydatniając ich piękno. Obecna technologia stosowana w szkłach kontaktowych wspomnianej marki stanowi jedną z najbardziej pożądanych i bezpiecznych, o czym świadczy liczna grupa zadowolonych klientów.

https://www.acuvue.pl/

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: