Rozpuść zbędne kilogramy w zielonej herbacie

Badania naukowe dotyczące leczniczych właściwości zielonej herbaty, wykazały także jej korzystny wpływ na procesy metabolizmu oraz wysokość poziomu cholesterolu. Okazuje się, że zielona herbata to doskonały sprzymierzeniec w walce o zgrabną sylwetkę i zdrowie ciało.
Faktem jest, że zielona herbata wpływa na poprawę metabolizmu, co może bezpośrednio przekładać się na skuteczniejszą redukcję tkanki tłuszczowej, a także utrzymanie właściwej masy ciała. Regularne picie zielonej herbaty sprawia, że kalorie są szybciej spalane, ponieważ silnie skoncentrowane polifenole (głównie katechina) poprawiają termogenezę ciała. Wiedzą o tym producenci suplementów diety i kosmetyków wspierających walkę z nadmiarem tłuszczu. Produkty wspomagające odchudzanie z dodatkiem zielonej herbaty, stają się coraz popularniejszymi pośród osób dbających o zdrową dietę i smukłą sylwetkę.
Picie zielonej herbaty, a także stosowanie odpowiednich suplementów zawierających wyciąg z zielonej herbaty, pozwala skutecznie obniżyć poziom cholesterolu. Warto o tym pamiętać, biorąc pod uwagę fakt, że problem wysokiego cholesterolu to prawdziwa plaga współczesnych krajów wysokorozwiniętych. Zła dieta, niska aktywność fizyczna, stres, życie w biegu, a także nieprzestrzeganie podstawowych zasad profilaktyki zdrowia, to główne przyczyny wielu schorzeń. Wystarczy jednak zmienić styl życia i zacząć zdrowo się odżywiać, by w krótkim czasie móc cieszyć się lepszym zdrowiem i kondycją fizyczną.
Włączając zieloną herbatę do codziennego menu, można skutecznie poprawić przemianę materii, przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej, a także obniżyć poziom tzw. złego cholesterolu, a podnieść wskaźnik HDL (dobrego cholesterolu). Już jedna filiżanka zielonej herbaty, wypijana każdego dnia przynosi pozytywne efekty, w niezwykle krótkim czasie.

PODZIEL SIĘ: