Pielęgnacja suchej skóry w lecie

Pielęgnacja suchej skóry w lecie
Ali Pazani z Unsplash

W okresie letnim, kiedy zdecydowanie częściej odsłaniamy ciało, szczególnie wymagającym naszej troski problemem bywa sucha skóra. Jak zadbać o nią w tym czasie, aby czuć się dobrze i móc bez problemu korzystać z uroków lżejszego ubioru?

Diagnoza suchej skóry

Dbałość o suchą skórę zacznijmy od zdiagnozowania, co jest przyczyną tego problemu, bo nie każdy balsam do ciała od razu rozwiąże nasz problem. Czasem nadmierna suchość skóry może być objawem chorobowym, a uczucie nadmiernego ściągnięcia, szorstkości czy zaczerwienienia, które się z tym wiążą, powodują nadwrażliwość na kosmetyki i trudność w ich odpowiednim doborze. Zbadajmy się więc dokładnie w trakcie regularnej diagnostyki, którą powinniśmy przeprowadzać co roku. Sucha skóra może być bowiem objawem tak poważnych schorzeń jak cukrzyca czy niewłaściwa produkcja hormonów tarczycy albo atopowe zapalenie skóry – wyjątkowo trudne do leczenia i pojawiające się np. w wyniku stresu w życiu pacjenta.

Nawilżanie od wewnątrz

Nawet zachwalany balsam do bardzo suchej skóry nie pomoże, jeśli nie zadbamy o właściwą dietę i nawodnienie organizmu zapobiegające powstawaniu takich objawów. Szczególnie uważajmy na nią w trakcie upałów. Codziennie powinniśmy wypijać około 2 litrów wody, a przy wyższych temperaturach przyjmować jej zdecydowanie więcej.

Nawilżanie od zewnątrz

Kosmetykami, które powinniśmy dobierać ze szczególną troską, jeśli zmagamy się z problemem suchej skóry są:

  • żel pod prysznic
  • peeling
  • balsam do ciała.

Warto zwrócić uwagę, że w żelach pod prysznic możemy znaleźć obecnie dodatkowe składniki pielęgnujące, jak olejki, które będą delikatnie pielęgnować i nawilżać skórę w czasie mycia. Tego typu kosmetyki, 2 w 1, chętnie wybierają właśnie osoby o suchej skórze, ze względu na możliwość napięcia jej dodatkowo przez procesy pielęgnacyjne. Także w peelingach ścierających suchy i martwy naskórek znajdziemy sporo składników nawilżających, jak olejki arganowe czy masło shea. Zabieg peelingu ciała przeprowadzany raz do dwóch razy tygodniowo zdecydowanie poprawi więc stan naszej skóry, usuwając martwy już naskórek i pozwalając jej oddychać.

Ostatnim etapem pielęgnacji suchej skóry powinno być jej nawilżanie zewnętrzne, do którego powinniśmy zastosować balsam do bardzo suchej skóry. Przy jego wyborze zwróćmy uwagę na składniki: najlepiej działają te pochodzenia naturalnego, jak wspomniany już olejek arganowy, masło shea czy olej kokosowy. Ich działanie ukoi świąd skóry, dostarczy jej odpowiedniego nawilżenia i pozwoli na pełne cieszenie się urokami gorącego lata.

Dowiedz się więcej o balsamie do suchej skóry: https://www.neutrogena.com.pl/product/15

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: